1. HABERLER

  2. HABER

  3. İslami Kurumlara Dönük Saldırılar Kınandı
İslami Kurumlara Dönük Saldırılar Kınandı

İslami Kurumlara Dönük Saldırılar Kınandı

Adana Ümmet ve Kardeşlik Platformu genel merkezi, İslamî Kuruluşlaa PKK tarafından düzenlenen saldırıları kınadı.

A+A-

Adana'da  faaliyet gösteren bir çok derneğin katılımıyla oluşan Adana Ümmet ve Kardeşlik Platformu genel merkezi, İslamî Kuruluşlara PKK tarafından düzenlenen saldırıları kınadı.

Adana'da çalışmalarını sürdüren Yediveren Derneği, 22 Temmuz günü dernek görevlilerinin teravih namazında olduğu sırada saldırıya uğradı. Saldırının failleri henüz yakalanmasa da saldırı belirtilen günlerde Türkiye-Suriye sınırında YPG ve Nusret Cephesi'nin çatışmaları sonucu bir çok YPG'linin öldürülmesi üzerine olmuştur.

Suriye'ye yapılan insani yardımları ve Suriye direnişinin desteklenmesini hazmedemeyen yine aynı grup bu defa çirkin yüzünü Van ve Diyarbakır'da gösterdi.

Ramazan Bayramının 1. günü (8 Ağustos)  Özgür-Der Van Şubesi ve bugün (12 Ağustos 2013) Özgür Der Diyabakır-Bağlar Şubesine PKK yandaşları molotoflu ve silahlı saldırı gerçekleştirdi.

Meydana gelen hain saldırılarda çok şükür can kaybı ve yaralanma olmamış, fakat ciddi bir maddi hasar meydana gelmiştir.

Özgür-Der Van, Özgür Der Diyarbakır-Bağlar ve Adana Yediveren Küçükdikili şubesine yönelik gerçekleştirilen molotoflu, silahlı saldırılar düşmanlıkta sınır tanınmadığının açık bir örneğidir.

Adana Ümmet ve Kardeşlik Platformu olarak gerçekleştirile saldırıların İslami STK'lar üzerinde etkili olmayacağını belirterek, hiçbir insani amaca hizmet etmeyen bu eylemleri ve faillerini kınıyor, kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

HABERE YORUM KAT