"İslami Hareket Yasağı İntifadayı Söndüremeyecek"

17.11.2015 19:55
"İslami Hareket Yasağı İntifadayı Söndüremeyecek"
Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh Yusuf El-Karadavi, işgal yönetiminin İslami Hareket'i illegal örgüt kabul etmesinin çok fazla önemli olmadığını ifade ederek, Filistin'in gerçek sahiplerine döneceğine inandığını söyledi.

Şeyh Yusuf El-Karadavi, sosyal paylaşım sitelerinden Twitter'daki hesabında bugün (17 Kasım Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İsrail, İslami Hareket'i yasaklayarak Filistinlilerin kalbindeki El-Aksa ateşini söndürebileceğini mi zannediyor?" dedi.

Sadece Şeyh Raid Salah'ın ve İslami Hareket'in değil Mescid-i Aksa'nın ve Filistin'in de özgürlüğe kavuşarak gerçek sahiplerine döneceğini kaydeden Şeyh Yusuf El-Karadavi, bunun Allah'ın vaadi olduğunu ve O'nun vaadine inandıklarını ifade etti.

İslami Hareket'in Mescid-i Aksa'yı savunduğu için kışkırtıcılık yapma suçlamasıyla yasaklanmasını değerlendiren El-Karadavi, Mescid-i Aksa'yı savunmanın kışkırtmaya ihtiyacı olmadığını ve Mescid-i Aksa'nın her Müslümanın kalbinde yeri olduğunu söyledi.

El-Karadavi, İslami Hareket'in mesajının Mescid-i Aksa'yı korumak olduğunu ve bunun her Müslümanın mesajı olduğunu belirterek, bu mesajın yasak kararıyla yok olmayacağına dikkat çekti.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim