1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İslâmî Cihad’tan Kurban Bayramı Mesajı
İslâmî Cihad’tan Kurban Bayramı Mesajı

İslâmî Cihad’tan Kurban Bayramı Mesajı

İslami Cihad Hareketi, Filistin halkının ve bütün İslâm ümmetinin bayramını tebrik etti.

07 Kasım 2011 Pazartesi 22:43A+A-

Filistin İslâmî Cihad Hareketi, kurban bayramı münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınlayarak tüm Filistin halkının ve bütün İslâm ümmetinin bayramını tebrik etti. Mesajında "bu mübarek günler münasebetiyle imanımızı tazelemeli, direniş etrafında saflarımızı güçlendirmeli ve sağlam temeller üzere birliğimizi inşa etmeliyiz" diyen İslâmî Cihad Hareketi bayramın kalpleri yakınlaştırması, gönüllerin Allah'a meylini artırması dualarını dile getirdi.

Bu bayrama kahraman tutsakların bir kısmının özgürlüklerine kavuşturulmasıyla girilmesinin ayrı bir mutluluk ve sevinç yaşattığına dikkat çekilen mesajda diğerlerinin de özgürleştirilmesi için mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiği hatırlatıldı.

Mesajda bu bayrama halkların zulüm ve dikta rejimlerine başkaldırdığı onurlu direniş ve devrim hareketleriyle girilmesinin ayrı bir anlam kazandırdığına dikkat çekilerek İslâmî Cihad'ın bu hak ve özgürlük mücadelelerinin yanında yer aldığı dile getirildi.

İslâmî Cihad Hareketi mesajında Filistin'deki grupları da bu mübarek bayramı aralarındaki problemleri gidererek uzlaşmayı sağlamak, güçleri birleştirmek için bir fırsat olarak değerlendirmeye çağırdı.  

HABERE YORUM KAT