İslamî Cihad: “Anlaşmayı Memnuniyetle Karşılıyoruz”

30.04.2011 14:27
İslamî Cihad: “Anlaşmayı Memnuniyetle Karşılıyoruz”
Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketi, Hamas ve Fetih arasında varılan anlaşmayı memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, iki hareketin aralarındaki ihtilafları artık çözmeleri gerektiğini ifade etti.

İslamî Cihad'ın Siyasi Birim üyesi Dr. Muhammed El-Hindi dün (29 Nisan Cuma) katıldığı televizyon programında, varılan anlaşmanın önemini belirttikten sonra şunları söyledi: "İslamî Cihad Hareketi kurulacak bir hükümette yer almayacak. İslamî Cihad, Oslo İlkeler Anlaşması'na imza atan bir yönetimin hiçbir kurumuna iştirak etmeme kararını daha önce almıştı."

El-Hindi sözlerini şöyle sürdürdü: "Siyonist yönetim bir yandan Batı Yaka'da Abbas'a bağlı güçlerle işbirliğini sürdürmek isterken, diğer yandan Gazze ile de ateş içinde olmayı arzuluyor. Amerika ise Hamas ve Fetih arasındaki anlaşmanın Siyonistlerin Gazze'yi kuşatmasına ve Filistin halkına karşı cinayet işlemesine zemin hazırlayan görüşmelere götürmesini talep ediyor."

İslami Cihad lideri daha sonra "Bu anlaşmayı en iyi test edecek olan konu, düşmanla koordineye son verilmesi, Filistin halkının hak ve hukukuna öncelik verilmesi olacaktır. Birliği hedefleyecek her türlü adımı destekliyoruz. İslamî Cihad imza için aldığı davet üzere şu anda varılan anlaşmanın maddelerini değerlendiriyor" şeklinde konuştu.
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim