1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İslami Cephe'den Esed Güçlerine Darbe
İslami Cephe'den Esed Güçlerine Darbe

İslami Cephe'den Esed Güçlerine Darbe

İslami Cephe'ye bağlı birliklerin, Halep'in kuzeyinde rejim güçlerinin kontrolündeki Şeyh Nacar'a operasyon düzenleyerek onlarca Esed askerini öldürdüğü bildirildi.

A+A-

İslami Cephe Halep Basın Sorumlusu Salih Anadani, Halep'te İslami Cepheye bağlı birliklerin kentin kuzeyinde yer alan ve bir kaç aydan bu yana Esed güçlerinin denetiminde olan Şeyh Nacar Sanayi bölgesine operasyon düzenleyerek onlarca rejim askerini öldürdüğünü ve 2 tankı da imha ettiğini söyledi.

İslami Cephe'nin Sanayi Mahallesi'nde Esed güçlerinin mevzilendiği üslere "Cehennem" adı verilen mutfak tüpünden imal edilmiş havan topları ve tanklarla saldırdığını ifade eden Anadani, bölgede İslami Cephe ile Esed güçleri arasında yaşanan çatışmalarda 8 direnişçinin şehit olduğunu 10'dan fazla da kişinin de yaralandığını ve yaralıların sahra hastanesinde tedavi altına alındığını aktardı.

Anadani, Esed güçlerine bağlı helikopterlerin de direnişçilerin bulunduğu yerleri "varil bombalarıyla" vurduğunu belirtti. Salih Anadani, İslami Cephe'nin Halep'te rejim güçlerine karşı düzenlediği operasyonlara Mücahidin ve Hazım Tugaylarının da destek verdiğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT