1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İslami Cephe, Halep'te Onlarca Esed Askerini Öldürdü!
İslami Cephe, Halep'te Onlarca Esed Askerini Öldürdü!

İslami Cephe, Halep'te Onlarca Esed Askerini Öldürdü!

İslami Cephe'ye bağlı direnişçiler, Halep’te çok sayıda Esed askerini öldürdü.

A+A-

Suriye'de İslami Cephe'ye bağlı birliklerin eski Halep bölgesinde rejim güçlerinin "operasyon merkezi" olarak kullandığı binaları hedef alan saldırısında, onlarca rejim askerini öldürdüğü bildirildi.

Halep'teki İslami Cephe basın sorumlusu Salih Anadani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cephe'ye bağlı birliklerin eski Halep bölgesinde yer alan ve rejim güçlerinin operasyon merkezi olarak kullandığı polis binalarının altına tünel kazarak, yerleştirdikleri patlayıcılarla buraları havaya uçurduğunu belirtti.

Patlamalarda onlarca rejim askerinin öldüğünü ifade eden Anadani, bölgede daha sonra Esed güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını aktararak, şunları kaydetti:

"İslami Cephe, patlayıcı yerleştirerek havaya uçurduğu binalardan sonra bölgede iki taraf arasında yoğun çatışmalar oldu. İslami Cephe, yaşanan çatışmalarda bölgede Esed güçlerine ait bir çok binanın kontrolünü sağladı. Esed güçleri, tarihi Halep Kalesi çevresinde muhaliflere karşı direnemeyince orduya ait savaş uçakları bölgeyi bombalamaya başladı. Bu arada rejim güçleri, muhaliflerin bulunduğu bölgeleri zehirli gazlarla vurmaya başladı."

İslami Cephe'ye bağlı birliklerin bölgede Esed güçlerinin bulundukları binalara havan topu ve roketlerle saldırdığını anlatan Anadani, birliklerinin daha önce de düzenledikleri "Zelzele operasyonuyla" Halep Kalesi çevresinde, Şam yönetimine bağlı güçlere büyük kayıplar verdiğini hatırlattı.

 

HABERE YORUM KAT