1. HABERLER

  2. HABER

  3. İslâm Düşmanı Trump Washington'da Protesto Edildi
İslâm Düşmanı Trump Washington'da Protesto Edildi

İslâm Düşmanı Trump Washington'da Protesto Edildi

ABD’de müslümanların ülkeye alınmasına yasak getirilmesini isteyen Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adaylarından İslâm düşmanı Donald Trump, başkent Washington’da protesto edildi.

A+A-

Sivil toplum kuruluşu Codepink’e üye bir grup, başkent Washington’da inşası devam eden Trump Otel önünde toplandı. Ellerinde, “İslamofobia Amerikan Değerlerine Aykırı!”, “Irkçı Trump!”, “Göçmenlere Yönelik Nefreti Sonlandırın!” şeklinde dövizler taşıyan grup, Trump’ın aleyhine çeşitli sloganlar attı.

Codepink’in kurucularından Medea Benjamin, “ABD’nin savunduğu değerler”le örtüşmeyen ifadelerde bulunan Trump’ın gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerindeki adaylığını bir an önce sonlandırmasını istedi. Trump’ın daha önceki konuşmalarında da Latin kökenli göçmenler, kadınlar ve müslümanlara yönelik ayrımcılık içeren sözlerini hatırlatan Benjamin, “Trump’ın, yeterince işgal ettiği siyaset sahnesinden derhal geldiği yere dönmesi gerekiyor. Biz tüm müslüman dostlarımızı seviyoruz. Trump, daha fazla istenmiyorsun.” diye konuştu.

Gruptakiler, açıklamalarının ardından “ırkçı” anlamına gelen büyük bir pankartı inşası devam eden otelin girişindeki Trump yazılı reklam panosunun önüne bıraktı.

AA

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT