1. HABERLER

  2. HABER

  3. İslâm Düşmanı PEGIDA'dan Almanya'da Bir Gösteri Daha!
İslâm Düşmanı PEGIDA'dan Almanya'da Bir Gösteri Daha!

İslâm Düşmanı PEGIDA'dan Almanya'da Bir Gösteri Daha!

Almanya'da İslâm ve mülteci karşıtı PEGIDA (Batı'nın İslâmlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar) hareketinin Dresden kentinde düzenlediği 39. gösteriye geçen haftaya göre daha az kişinin katıldığı bildirildi.

A+A-

Tiyatro Meydanı’nda toplanan PEGIDA göstericileri, bu hafta da ellerinde İslâm karşıtı sloganların yazılı olduğu dövizler taşıdı. Burada yapılan konuşmalarda özellikle hükûmetin mülteci politikası eleştirildi. Ardından gerçekleştiren yürüyüşte PEGIDA üyeleri, Postpltaz, Pirnaische Meydanı ve Petersburgerstrasse Caddesi'ni takip ederek yeniden Tiyatro Meydanı’na geldi.

Bu arada Dresden polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, bir gösterici 43 yaşındaki bir kameramanı darp etti. Hafif yaralanan kameramanın hastanede muayene edildiği belirtilen açıklamada, polisin 28 yaşındaki zanlıyı tespit ettiği ve adam yaralamaktan hakkında inceleme başlattığı kaydedildi.

Gösteriye kaç kişinin katıldığı yönünde polis bir açıklama yapmazken “Durchgezaehlt” adlı öğrenci inisiyatifi göstericilerin sayısının yaklaşık 4 bin 750 ile 5 bin 500 arasında olduğunu ifade etti. Geçen haftalarda bu sayı 8 bin ile 10 bin arasında ifade ediliyordu.

AA

HABERE YORUM KAT