1. HABERLER

  2. HABER

  3. İskilipli Atıf’ın İsminden Bile Rahatsızlar
İskilipli Atıf’ın İsminden Bile Rahatsızlar

İskilipli Atıf’ın İsminden Bile Rahatsızlar

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Uğur Demirer, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye tartışma çağrısında...

A+A-

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Uğur Demirer, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye tartışma çağrısında bulunarak, Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ve İskilipli Atıf Hoca'yı tartışmaya hazır olduğunu söyledi.

ADD'de yapılan basın toplantısında bazı parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte açıklama yapan Demirer, Hıfzı Veldet Velidedeoğlu'nun Cumhuriyet devriminin hukuk aydınlanmasını yapan önemli bir isim olduğunu, her şartta parka sahip çıkmaya devam edeceklerini bildirdi.

Çağdaş Avukatlar Derneği Atıf Hoca ismini yargıya taşıyor

Çağdaş Avukatlar Derneği Başkanı Burçin Solmaz, ADD'de düzenlenen basın toplantısında bir açıklama yaparak, İskilipli Atıf Hoca'nın isminin Çorum'da bir parka ve İskilip'te bir hastaneye verilmesinin hukuki zemini bulunmadığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Solmaz, İskilipli Atıf Hoca'nın İstiklal Mahkemeleri tarafından yargılanarak suçlu bulunduğunu belirterek, "İskilipli Atıf idam ile cezalandırılmış suçları bilindiği halde, suçluyu överek ismini Çorum Adliyesi yanındaki parka ve İskilip devlet Hastanesi'ne veren kişilerin tespit edilerek cezalandırılması gerektiği düşüncesindeyiz. Tüm bu uğraşların altında yatan hedefin, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün icraatlarını yıkmak, karalamak ve halkın gözünde itibarını zedelemek olduğu düşüncesindeyiz." dedi.

Çorum Hakimiyet 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum