1. HABERLER

  2. HABER

  3. İskenderun'da Silahlı Saldırı: 2 Ölü
İskenderunda Silahlı Saldırı: 2 Ölü

İskenderun'da Silahlı Saldırı: 2 Ölü

İskenderun'da PKK'lılar tarafından düzenlendiği ifade edilen silahlı saldırıda 1 polis, 1 saldırgan hayatını kaybetti.

14 Ekim 2011 Cuma 10:38A+A-

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Denizciler beldesinde Şehit Polis Kazım Şengül Polis Merkezi Amirliğine saat 17.00 sıralarında uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucunda 1 polis memuru haya tını kaybederken, 1’i ağır 3 polis memuru da yaralandı.

Olayda bir saldırgan da hayatını kaybetti.

Hatay Valiliği, saldırıyı gerçekleştirenlerin 4 kişi olduğunu; 2 kişinin araçtan inerek saldırıyı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Saldırıya nöbetçi polis memuru tarafından anında karşılık verilmesi sonucu 1 saldırganın öldürüldüğünü belirten Valilik, çatışmada hayatını kaybeden polisin Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı Kadir Alcıoğlu olduğunu açıkladı. Olaya müdahale eden Mersin Gülnar nüfusuna kayıtlı polis memuru Ali Zeytin ve Mersin Erdemli nüfusuna kayıtlı polis memuru Hasan Yılmaz ise hafif şekilde yaralandı. İskenderun nüfusuna kayıtlı sivil memur Halil Kara ağır yaralandı ve İskenderun Devlet Hastanesi’nde ameliyata alındı.

***

KCK'nın Tepe İsimlerinden Biri Tutuklandı

Öte yandan KCK'ya yönelik İstanbul'da yapılan operasyonda tutuklananlar arasında örgütün yürütme kurulu üyesi olduğu belirtilen Kudbettin Yazbaşı'nın da bulunduğu öğrenildi. Yazbaşı'nın KCK içindeki hiyerarşide Murat Karayılan'dan sonra gelen 3 kişiden biri olduğu iddia ediliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından KCK'ya yönelik geçtiğimiz hafta operasyon düzenlenmişti. 110 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 95 şüpheli tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında KCK içindeki hiyerarşide Murat Karayılan'dan sonra gelen 3 kişilik 'KCK yürütme kurulu' üyesi olduğu belirtilen Kudbettin Yazbaşı'nın da olduğu belirtildi. Şüpheli Yazbaşı'nın, Murat Karayılan'dan gelen talimatları örgütün İstanbul yapılanmasına ilettiği iddia edildi. Yazbaşı'nın sık sık Kandil'e de gittiği tespit edildi.

KCK yürütme kurulu üyesi ve KCK basın sözcüsü olduğu belirtilen Nihat Oğraş'ın ise geçtiğimiz ay İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tutuklandığı ifade edildi. 3 kişilik KCK yürütme kurulunun üçüncü üyesinin ise polis tarafından arandığı belirtildi

Soruşturma kapsamında yapılan aramalarda 'KCK Anayasası', 'KCK mahkemeleri', 'KCK yürütme kurulu' gibi belgelerin yazılı olduğu dökümanların ele geçirildiği öğrenildi. Aramalarda, KCK'nın İstanbul'u üç bölgeye ayırdığı ve üç bölgeden de farklı farklı grupların sorumlu olduğunu gösteren belgelerin bulunduğu belirtildi. 

HABERE YORUM KAT