İşkencecilerin Listesi Savcılığa Gönderildi

25.05.2011 15:54
İşkencecilerin Listesi Savcılığa Gönderildi
Adalet Bakanlığı, Diyarbakır Cezaevi'nde 12 Eylül döneminde görev yapanların isim listesini Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının, Diyarbakır Askeri Cezaevinde 12 Eylül döneminde işkence gördüklerini belirtenlerin suç duyurusu üzerine başlattığı soruşturma devam ediyor.

Adalet Bakanlığı, savcılığın talebi üzerine o dönem görev yapan kişilerin isim listesini soruşturmayı yürüten Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Aralarında, dönemin cezaevi müdürü, infaz memurları ve adli personelin bulunduğu yaklaşık 120 kişilik liste, savcılık tarafından incelemeye alındı.

Savcılık ayrıca Milli Savunma ve İçişleri Bakanlığından da gövrev listesini istemişti. Bu listelerinde gelmesinden sonra ifade alma işlemine başlayacağı bildirildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır Askeri Cezaevinde kalan kişilerin, o dönem yaşadıkları işkencelerin faillerinin yakalanması için 11 Ekim 2010 tarihinde yaptığı suç duyurusu üzerine soruşturma başlatmıştı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim