IŞİD'in Ele Geçirdiği Bölgelerdeki Halk Göç Etmeye Başladı

14.04.2016 12:07
IŞİD'in Ele Geçirdiği Bölgelerdeki Halk Göç Etmeye Başladı
IŞİD'in Suriye'nin kuzeyinde direnişçilerin geçen hafta ele geçirdiği üç köyü geri aldığı belirtildi. Bölgede yaşayan halk, güvenli gördükleri alanlara doğru göç etmeye başladı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, IŞİD dün gece süren yoğun çatışmalar sonucu direnişçilerin geçen hafta aldığı Düdyan, Baragide ile Kafr Han köylerinin kontrolünü yeniden sağladı. Örgütün ilerleyişi Türkiye sınırında bulunan bazı küçük mülteci kamplarını da tehdit ediyor. Bölgede yaşayan halk, güvenli gördükleri alanlara doğru göç etmeye başladı.

Sultan Murat, Mutasım Tugayları, Feyleku'ş-Şam ve Ahraru'ş-Şam gruplarından oluşan direnişçiler, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırında bir haftadır IŞİD ile mücadeleye ağırlık vermişti.

Dört gün önce IŞİD, direnişçilerin ele geçirdiği Suriye'nin kuzeyindeki en büyük Türkmen beldesi Çobanbey ile birlikte çevresindeki Kasacık, Tat Humus, Tel Sefir, Karagöz, Tel Ahmar köyleri ile Şahin çiftlikleri bölgesini de geri almıştı.

Bölgede direnişçilerle IŞİD arasında yoğun çatışmaların sürdüğü, direnişçi birliklerin örgütü püskürtmek için savaştığı ifade ediliyor.

AA

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim