1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. IŞİD'den Musul'da Canlı Bomba Eylemi
IŞİD'den Musul'da Canlı Bomba Eylemi

IŞİD'den Musul'da Canlı Bomba Eylemi

IŞİD, Musul barajını koruyan peşmerge özel kuvvetlerine canlı bomba saldırısı düzenledi. Saldırıda aralarında Tuğgeneral Herki'nin de olduğu 20 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

IŞİD üyelerinin Musul barajı yakınlarında peşmerge özel kuvveti Zerevani güçlerine yönelik düzenlediği canlı bomba saldırısında, aralarında Tuğgeneral Sefer Herki’nin de bulunduğu 20 kişi öldü, 45 kişi yaralandı. Ölenlerden 3'ünün Türkiye vatandaşı olduğu bildirildi.
 
Musul barajı ve Duhok’un Wanke nahiyesi arasındaki bölgede peşmerge özel kuvveti Zerevani güçlerine dün akşam saatlerinde bomba yüklü su tankeri ile intihar saldırısı düzenlendi. Su tankerinin peşmerge birliği yakınındaki kontrol noktasında patlaması sonucu aralarında Zerevani güçlerinin komutan yardımcılarından Tuğgeneral Sefer Herki’nin de bulunduğu 20 peşmerge hayatını kaybetti. Saldırıyı yapan IŞİD üyesinin de öldüğü patlamada 45 peşmergenin de yaralandığı belirtildi.
 
ÖLENLERDEN 3’Ü TÜRKİYE VATANDAŞI
 
Duhok’ta bulunan hastanelere kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyiye gittiği belirtildi. Patlamada yaşamını yitiren 3 peşmergenin Türkiye vatandaşı olduğu ve cenazelerinin memleketlerine gönderileceği kaydedildi.
 
KOBANİ'DE ÇATIŞMALAR ŞİDDETLENDİ
 
Öte yandan Amerika'nın PYD'ye havadan silah ve tıbbi yardım yapmasının ardından Kobani’de IŞİD’le ile PYD güçleri arasındaki çatışmalar Mürşitpınar yakınlarında Salı sabahı yeniden şiddetlendi.
 
Bölgedeki Al Jazeera Türk muhabiri Burhan Ekinci, Kobani’nin doğu girişinden dumanlar yükseldiğini aktardı. Ekinci, Türkiye tarafından Kobani’ye gece boyunca herhangi bir konvoy geçişinin de olmadığını bildirdi.

Star

HABERE YORUM KAT