1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. IŞİD Saklaviye Çevresini Ele Geçirdi
IŞİD Saklaviye Çevresini Ele Geçirdi

IŞİD Saklaviye Çevresini Ele Geçirdi

Felluce'de, IŞİD'in askeri bir kışlaya yönelik saldırısında 5 askerin hayatını kaybettiği, Saklaviye çevresinde kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

A+A-

Irak'ın Felluce kentinde, Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün askeri bir kışlaya yönelik saldırısında 5 askerin hayatını kaybettiği, Saklaviye çevresinde kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, IŞİD militanları, Felluce'nin kuzeyindeki Saklaviye nahiyesinde bulunan orduya ait kışlaya saldırı düzenledi. Saldırıda kışlanın tamamen tahrip edildiği, 5 askerin hayatını kaybettiği ve orduya ait 5 aracın ateşe verildiği ifade edildi.

IŞİD militanlarının, ordunun kalan güçlerinin de çekilmesiyle Saklaviye çevresinde tamamen kontrolü ele geçirdiği ileri sürülürken IŞİD militanlarının, Irak ordusuna ait zırhlı araçlara ve tanklara da el koyduğu belirtildi.

IŞİD Musul, Tikrit ve Telafer kentlerini işgal ettikten sonra Bağdat'a da yönelceğini duyurmuştu.  Iraklı Şiilerin en büyük dini otoritesi Ayetullahuzma Ali Hüseyin Sistani de Cihad fetvası vererek tüm Şiilere seferberlik çağrısında bulunmuştu.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT