1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. IŞİD Lideri Bağdadi: "Sonuna Kadar Savaşacağız"
IŞİD Lideri Bağdadi: "Sonuna Kadar Savaşacağız"

IŞİD Lideri Bağdadi: "Sonuna Kadar Savaşacağız"

ABD'nin hava saldırısında öldürüldüğü dezenformasyonu yapılan IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi'nin bir ses kaydı yayınlandı.

A+A-

Youtube'da yayınlanan 17 dakikalık ses kaydının Bağdadi'ye ait olduğu iddia ediliyor ve 13 Kasım saat 17:05'te yüklendiği dikkat çekiyor. Bağdadi ses kaydında Musul'da 'ilan ettiği' halifeliğin artık Suudi Arabistan, Yemen, Cezayir ve Mısır'a yayıldığını söyledi.

IŞİD lideri Suudi Arabistan liderleri için ise "yılanın başı" ifadesini kullandı.

Mısır'daki Ensar -ül Beyt-ül Makdis grubunun kendisine 'bağlılık yemin' etmesinden de memnuniyetini dile getirdi. Yemen'deki destekçilerini Husilere karşı eylemler yapmaya çağırdı. Bağdadi, ABD'nin IŞİD'i hedef alan saldırılarının başarısızlığa uğradığını savundu.

"ABD ve koalisyon bizden korkuyor. İsrail de bize karşı fakat açıklamaktan korkuyor" diyen IŞİD lideri, "Yahudiler ve Haçlılar Hilafetimizin kurulmasına karşı propaganda yürütüyor. Koalisyonun başarısız operasyonu sadece bizim üzerimize bomba yağdırmaktan ibaret. Onlar bizim askerlerimizle savaşacak güç göndermekten korkuyorlar o yüzden kara kuvvetler göndermeyeceğiz diyorlar.." dedi.

Bağdadi, Obama'nın Irak'a 1500 asker daha gönderdiğini hatırlatıp, "Karaya inmek zorunda kalacaklar" yorumunu yaptı. 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum