IŞİD Kobani'de Birçok Köyü Ele Geçirdi

13.07.2014 06:29
IŞİD Kobani'de Birçok Köyü Ele Geçirdi
YPG ile IŞİD arasında çatışmaların sürdüğü Suriye'nin kuzeyindeki Kobani bölgesinde IŞİD güçleri çok sayıda Kürt köyünü ele geçirdi. Türkiye sınırına yakın bölgede çatışmalar sürüyor.

Bölgedeki Al Jazeera kaynakları, YPG ve Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensupları arasında Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye sınırına yakın konumdaki Kobani bölgesinde şiddetli çatışmalar yaşandığını aktardı.

IŞİD, Cerablus bölgesinde cumartesi günü ele geçirdiği Carikli koyu ile birlikte son bir haftada 8 köyü ele geçirdi. Zormagar, Beyadiyye, Ziyara, Cibne, Hacı Ismail, Katas, Cibne son saldırılarda IŞİD'in ele geçirdiği köyler.

Cerablus-Kobani arasında meydana gelen çatışmaların ardından IŞİD güçleri ile Kobani ilçe merkezi arasındaki mesafe 15 kilometreye kadar düştü. Çatışmalarda ölen 16 YPG üyesi, Cerablus'a getirildi.

IŞİD'in aynı zamanda Çobanbey bölgesinde bulunan köylere yönelik operasyonları da sürüyor. Daha önce direnişçilerin kontrolünde bulunan Kaytron köyü, cuma gecesinden itibaren IŞİD güçlerinin eline geçti.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim