IŞİD ile Kuzey Fırtınası Arasında Anlaşma Sağlandı

20.09.2013 04:23
IŞİD ile Kuzey Fırtınası Arasında Anlaşma Sağlandı
Azez'deki çatışmalar Tevhid Tugayı'nın arabuluculuğuyla Irak Şam İslam Devleti ile Kuzey Fırtınası grubunun anlaşmaya varmasıyla sona erdi.

Halep'in Azez kentinde iki gündür süren çatışmalar, Tevhid Tugayı'nın arabuluculuğuyla Irak Şam İslam Devleti ile Kuzey Fırtınası grubunun anlaşmaya varmasıyla sona erdi.

Halep'in Azez kentinde Irak Şam İslam Devleti ile Kuzey Fırtınası arasında çıkan çatışma, Tevhid Tugayı'nın iki gün boyunca sürdürdüğü diyalog çerçevesinde sona erdi. 

İki tarafın yaptığı yazılı anlaşmadaki maddelere göre, ilk olarak taraflar arasında ateşkes sağlanacak, iki tarafın elinde olan tüm tutuklular 24 saat içinde serbest bırakılacak, tarafların el koyduğu bütün mühimmat ve araçlar teslim edilecek. Azez'de kentinde Tevhid Tugayı iki taraf arasında kontrol mekanizması olarak kabul edilecek ve iki taraf arasında oluşacak her hangibir sorunda bütün grupların oluşturduğu mahkemeye başvurulacak.

Şahitler eşliğinde gerçekleştirilen anlaşmayla iki grubun elindeki esirler ve el koydukları askeri malzemeleri bırakması bekleniyor.

Irak Şam İslam Devleti ile Kuzey Fırtınası arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle dün Türkiye sınırına 5 kilometre uzaklıktaki Azez'de başlayan ve bugün de süren çatışmalarda 10'dan fazla kişi ölmüştü. 

 • Yorumlar 6
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim