1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. IŞİD Hedeflerine 11 Saldırı Düzenlendi
IŞİD Hedeflerine 11 Saldırı Düzenlendi

IŞİD Hedeflerine 11 Saldırı Düzenlendi

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suriye ve Irak’ta IŞİD'i hedef aldığı iddiasıyla 11 yeni hava saldırısı düzenledi.

30 Eylül 2014 Salı 09:51A+A-

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin saldırıları devam ediyor.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamada, operasyona ortak ülkelerin askeri güçleri, savaş uçakları ve insansız hava araçları vasıtasıyla IŞİD’in Suriye’deki hedeflerine 8, sadece Amerikan savaş uçağı ve insansız hava araçlarının ise örgütün Irak’taki hedeflerine 3 saldırı düzenlediği bildirildi.

Açıklamada, Suriye’de Deyru’z-Zor’un yakınlarındaki saldırıda IŞİD’e ait bir silahlı aracın ve uçaksavar topçusu taşıyan taşıtın yok edildiği aktarıldı. Ülkenin kuzeyinde Halep yakınlarındaki IŞİD kampına yönelik iki, örgütün kontrolünde bulunan uçak pistine de bir hava saldırısı düzenlendiği belirtilirken, Rakka yakınlarında da örgütün kamplarına iki, Münbiç yakınlarındaki eğitim kampına iki, örgütün elinde bulunan tahıl ambarı bitişiğindeki araçlara yönelik de bir saldırı gerçekleştirildiği ifade edildi. Suriye’deki hedeflere yönelik saldırıların Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin katılımıyla yapıldığı bildirildi.

Suriyeli muhalifler ise vurulan tahıl ambarının sivil bir alan olduğunu ve çok sayıda siviln can verdiğini duyurmuşlardı.

Irak’ta, Kerkük yakınlarındaki saldırıda IŞİD’in iki aracının, Sincar bölgesinde de iki silahlı aracının vurulduğu belirtilirken, ülkenin kuzeybatısında örgütün silahlı aracını hedef alan saldırının ise başarısızlıkla sonuçlandığı bilgisine verildi.

 

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT