1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. IŞİD Bağdat'ta Bazı Stratejik Bölgeleri Ele Geçirdi
IŞİD Bağdat'ta Bazı Stratejik Bölgeleri Ele Geçirdi

IŞİD Bağdat'ta Bazı Stratejik Bölgeleri Ele Geçirdi

IŞİD'in, Irak'ın başkenti Bağdat'a 30 kilometre uzaklıktaki stratejik öneme sahip bazı bölgeleri ele geçirdiği bildirildi.

A+A-

Irak ordusundan isminin açıklanmasını istemeyen yüksek rütbeli bir subay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IŞİD ile Hükümet güçleri ve Haşdu'ş-Şabi (Halk Topluluğu) Şii milis grupları arasında şiddetli çatışmaların meydana geldiğini, IŞİD'in Bağdat'a 30 kilometre uzaklıktaki bazı stratejik bölgeleri ele geçirdiğini belirtti.

IŞİD'in, saldırıda 11 bomba yüklü araç kullandığını, örgüte mensup 2 canlı bomba eylemcisinin Irak ordusu ile Şii Haşdu'ş-Şabi'nin savunma hattına girerek orduya ait araçları imha ettiğini ifade eden subay, çatışmaların ardından IŞİD'in ilerleme kaydettiğini söyledi.

Söz konusu bölgelerin IŞİD tarafından ele geçirilmesinin, Bağdat için ciddi tehdit oluşturduğunun altını çizen yüksek rütbeli subay, IŞİD'in denetimine geçen bölgelerle Bağdat arasındaki yerleşim yerlerinde silahsız nüfusun bulunduğunu ve örgütün sert bir direnişle karşılaşmasının muhtemel görünmediğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT