1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “İşgalcinin Cinayetleri Direnişin Artırılmasını Zorunlu Kılıyor”
“İşgalcinin Cinayetleri Direnişin Artırılmasını Zorunlu Kılıyor”

“İşgalcinin Cinayetleri Direnişin Artırılmasını Zorunlu Kılıyor”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Husam Bedran, Siyonist işgalcinin Filistin halkına karşı sürdürdüğü baskı ve zulümlerin halkı korkutamayacağını ve direniş azmini kıramayacağını söyledi.

A+A-

Hamas hareketi sözcülerinden Bedran, yaptığı basın açıklamasında, şehit kanlarının savaş yakıtı olduğunu belirterek, bu yakıtın mübarek Kudüs İntifadası'nı yücelttiğini ifade etti.

Bedran yaptığı açıklamanın devamında, “İşgalci, askeri tedbirlerle intifadayı bastırmayı başarabileceğini düşünüyorsa yanılıyor. Bugün olup bitenler işgale karşı sürdürülen direnişin artırılması için ek sebeplerdir. Filistin halkının hak ve hukukunu tanımayan işgalciyle onun yörüngesinde hareket edenler sürmekte olan intifadanın çilesini çekmeye devam etsinler.”

İşgal askerlerinin gazetecilere saldırmasını kınayan Bedran, işgalcinin sahada olup bitenlerin kamuoyuna ulaşmasını istemediğini kaydetti.

“Filistin Halkı Şehitlere Sahip Çıkmakla Direniş İçin Referandum Yaptı”

İslamî Direniş Hareketi  (Hamas) sözcüsü Husam Bedran, bugün Batı Yaka’nın El-Halil şehriyle diğer şehirlerde şehit cenazelerine katılan Filistin halkının direniş seçeneğini tercih ettiğini gösterdiğini belirterek, bunun aynı zamanda direniş için yapılmış bir referandum olduğunu söyledi.

Bugün (31 Ekim Cumartesi) basın açıklaması yapan Bedran, şehitler için yapılan törenin ve toplanan halkın işgalciye yaptığı her türlü zulüm ve baskının bu halkı direnişten uzaklaştırmayacağı mesajını verdiğini ifade etti.

Hamas lideri Bedran yaptığı değerlendirmede ayrıca, “Filistin halkı bu katılımla intifadayı öldürmeye çalışanlara şu mesajı verdi: Halkın tercih ettiği seçeneği boğma girişimleri asla başarılı olamayacak. İntifada amacına ulaşmadan ve hedeflerini gerçekleştirmeden asla durmayacak” dedi.

İşgal rejimi, Kudüs İntifadası'nda şehit olan ve işgal güçlerinin gasp ettiği şehit cenazelerinden 7’ini dün akşam teslim etti. Bunlardan 5'i bugün El-Halil şehrinde mahşeri kalabalık tarafından son yolculuklarına uğurlandı. 

HABERE YORUM KAT