1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalcilerin Saldırısında Bir Filistinli Şehit Oldu
İşgalcilerin Saldırısında Bir Filistinli Şehit Oldu

İşgalcilerin Saldırısında Bir Filistinli Şehit Oldu

Heysem El-Mishal, işgal güçleri tarafından özellikle hedef alınarak vahşice katledildi.

A+A-

Siyonist işgal güçlerinin bugün (30 Nisan Salı) sabah Gazze'ye düzenledikleri hava saldırısında bir Filistinlinin şehit olduğu bir kişinin de yaralandığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgiye göre saldırıda Gazze şehrinin batısında, Hamas'ın askeri kanadı durumundaki Kassam Birlikleri'nin eğitim kampının giriş kapısı yakınında Heysem el-Mishal adlı bir Filistinli motosikletle dolaşırken hedef alındı. Saldırıda Heysem el-Mishal şehit olurken bir Filistinli de yaralandı.

Bu saldırı Mısır'ın arabuluculuğu ile sağlanan ateşkesten bu yana gerçekleştirilen ve doğrudan bir kişinin hedef alınarak şehit edildiği ilk saldırı niteliği taşıyor. Daha önce muhtelif saldırılar gerçekleştirilmesi suretiyle ateşkes ihlal edilmiş ancak bu şekilde bir şahsın doğrudan hedef alınarak öldürüldüğü saldırının ilk olduğu ifade ediliyor.

İşgal güçlerinin son günlerde havayı yeniden gerginleştirmeye çalışmaları ve bazen hava saldırılarıyla bazen de karadan Gazze topraklarına girmek suretiyle ihlaller gerçekleştirmeleri dikkat çekiyordu. İşgal güçleri bütün bu saldırılarını haklı çıkarmak amacıyla Gazze tarafından füze saldırıları düzenlendiği iddialarını kullanıyor. (FEM)

HABERE YORUM KAT