1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalciler İnfazı Kaydedeni Ölümle Tehdit Ediyor
İşgalciler İnfazı Kaydedeni Ölümle Tehdit Ediyor

İşgalciler İnfazı Kaydedeni Ölümle Tehdit Ediyor

Yaralı gencin başına ateş edildiğini gösteren görüntülerden sonra İşgalciler Eş-Şerif'in İnfaz Edilmesini Kaydedeni Ölümle Tehdit Ediyor.

A+A-

İşgal ordusunun Abdülfettah Eş-Şerif'in şehit edilmesiyle ilgili yaptığı soruşturma sonucunda Filistinli gencin herhangi bir patlayıcı veya bombalı yelek taşımadığı belirtildi.

Soruşturma sonuçları Filistinli genci başına ateş ederek öldüren işgal askerinin, avukatlarının ve cinayete destek veren İsrail sağının iddialarını yalanladı.

Analistler, işgal rejimi sağının işgal ordusuna Filistinlilere ateş açmayı daha da kolaylaştıracak yeni talimatlar dikte ettirmeye çalıştığını söyledi.

İşgal rejimi medyası bugün askeri kaynaklara dayanarak verdiği haberde, soruşturmanın ilk sonuçlarının işgal askerinin olay yerine altı dakika sonra geldiğine ve yerde yaralı halde yatan Filistinli gencin başına ateş ettiğine, gencin olay yerinde hayatını kaybettiğine işaret ettiğini bildirdi.

İşgal ordusu, söz konusu asker olay yerine gelmeden önce bir işgal subayının yerde yatan genci kontrol ettiğini ve herhangi bir patlayıcı ya da bombalı yelek taşımadığından emin olduğunu açıkladı.

Yaralı gencin başına ateş edildiğini gösteren görüntülerden sonra İşgalciler Eş-Şerif'in Şehit Edilmesini Kaydedeni Ölümle Tehdit Ediyor

El-Halil kenti Tel Er-Ramide Mahallesi sakinlerinden hukukçu İmad Ebu Şemsiyye'nin Abdülfettah Eş-Şerif'in işgal askerince başına ateş edilerek şehit edilmesinin görüntülerini kaydettiği için hayatının tehlikede olduğu ifade edildi.

İşgal güçleri 22 yaşındaki Filistinli genci Ebu Şemsiyye'nin de oturduğu Tel Er-Remide Mahallesi'nde 24 Mart Perşembe günü sabahı şehit etti.

Hukukçu İmad Ebu Şemsiyye, işgal askerlerinin bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu gerekçesiyle ateş edip yaraladıkları Eş-Şerif'i altı dakika sonra başına ateş ederek şehit etmelerinin görüntülerini kaydetti.

Görüntülerde yaralı genç yerde yaralı halde kıvranırken işgal askerinin yanına giderek yakın mesafeden başına ateş ettiği ve Eş-Şerif'i şehit ettiği görülüyor.

Quds Press Haber Ajansı'na konuşan Ebu Şemsiyye, Yahudi yerleşimcilerin önceki akşam evine iki kez saldırdıklarını, ölümle tehdit edildiğini ve yerleşimcilerin evin çatısına çıkarak eve girmeye çalıştıklarını söyledi.

İnsan Hakları Savunucuları Platformu üyesi aktivist Ebu Şemsiyye, B'Tselem örgütü ile insan hakları örgütlerinin İsrail sağından görüntüleri kaydeden kişiye yönelik ölüm tehditleri geldiğini bildirdiklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum