1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “İşgalciler İçin Mücahitleri Kovmak Suçtur”
“İşgalciler İçin Mücahitleri Kovmak Suçtur”

“İşgalciler İçin Mücahitleri Kovmak Suçtur”

Filistin Âlimleri Birliği, Furkan savaşının yıldönümünde düşmanın saldırısına maruz kalan Filistin halkını sabır ve direnişe davet ederek, Allah’ın vadettiği zaferin yakın olduğunu belirtti.

09 Ocak 2011 Pazar 16:22A+A-

Filistin Âlimleri Birliği başkanı Dr. Mervan Ebu Râs dün Gazze'de bölgenin önde gelen âlimleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, Filistin halkıyla âlimlerinin kendi toprakları dışında hiçbir yeri alternatif vatan kabul etmediklerini belirtti.

Mescidi Aksa'nın bütün Müslümanların sorumluluğunda olduğunu, bu kutsal mabedin sürekli müminlerin kalbinde canlı tutulması ve ümmet tarafından korunması ve gerektiğini ifade etti.

Mültecilerin yurtlarına geri dönmesi için karar mercilerinin çaba harcaması gerektiğine dikkat çeken Ebu Râs, Siyonistlerin tecavüzleri karşısında safları birleştirmek gerektiğini ve böyle bir adımın hem dini, hem ahlaki hem de insani bir gereklilik olduğunu söyledi.

Âlimler Birliği düzenlediği basın toplantısında siyasi tutuklamalara da değinerek şunları ifade etti: "Filistinli birinin Filistinli kardeşini siyasi nedenlerden ötürü tutuklayıp azarlaması, küfretmesi, onurunu kırması ve ona işkence etmesi İslam dininin haram kıldığı bir davranıştır. İslam dini bunu işleyenleri günahkâr görmektedir. Düşmana direniş güçleriyle ilgili bilgi vermek de Allah'ın lanetlediği bir ihanet ve dinin cezalandıracağı bir suçtur. Düşmanı hoşnut etmek için direniş mücahitlerini takip etmek ve tutuklamak affedilemeyecek bir suçtur."

FEM

HABERE YORUM KAT