1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalciler Doktorların Esirleri Muayenesine İzin Vermiyor
İşgalciler Doktorların Esirleri Muayenesine İzin Vermiyor

İşgalciler Doktorların Esirleri Muayenesine İzin Vermiyor

İşgal rejimi zindanlarındaki idari cezalı esirlerin açlık grevi direnişi 49 gündür devam ediyor.

A+A-

İşgal rejiminde yayınlanan Haaretz gazetesi, işgal yönetiminin 49 gündür açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli idari hapis cezası mahkumu esirleri muayene etmek isteyen doktorlara izin vermediğini yazdı.

Gazete, bugünkü sayısında (11 Haziran Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı haberde, İsrail Sağlık Bakanlığı'nın esirlere yaklaşımında işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı "Şabak"ın ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun tavrını benimsediğini belirterek, "İnsan Hakları Doktorları" örgütü ile esirlerin avukatlarının ve ailelerinin cezaevleri idaresine doktorların esirleri muayenesine izin vermesi için onlarca kez müracaatta bulunduğunu fakat tüm başvuruların reddedildiğini ifade etti.

Haberde, İsrail Sağlık Bakanlığı'nın esirlerin talebi üzerine doktorların muayenesine hukuki herhangi bir engel olmadığını belirten karara dikkat çekilerek, doktorlara izin verme yetkisinin esirler hastanede olsalar bile cezaevi idaresinin elinde olduğunu belirtti.

Bu arada, "İnsan Hakları Doktorları" örgütü, Filistinli esirlerin işgal rejimi hastanelerinde kötü muamele gördüğünü ve yataklara kelepçelendiklerini söyledi.

FİEM

HABERE YORUM KAT