1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalciler Batı Yaka'da Vahşi Bir Cinayete Daha İmza Attı
İşgalciler Batı Yaka'da Vahşi Bir Cinayete Daha İmza Attı

İşgalciler Batı Yaka'da Vahşi Bir Cinayete Daha İmza Attı

Teslim Olmayı Reddettiği İçin İşgal Güçleri Tarafından Evi Havaya Uçurulan Filistinli Direnişçi Şehit Oldu

A+A-

Batı Yaka'nın orta kesimindeki Birzeit beldesinde bugün (27 Şubat Perşembe) Filistinli bir direnişçi, saatler süren çatışmanın ardından işgal güçlerinin sığındığı evi havaya uçurması üzerine şehit oldu.

İşgal güçleri bu sabah Ramallah'ın kuzeyindeki Birzeit beldesine baskın düzenledi. Bazı direnişçileri gözaltına alan işgal güçleri daha sonra 25 yaşındaki direnişçi Mutez Veşha'nın evini kuşattı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Birzeit beldesinde üç direnişçinin yaşadığı Prens Hasan bölgesine baskın düzenledi ve eski esirlerden Fadi Veşha ile Rami El-Kaysi'yi gözaltına aldı.

Görgü tanıkları işgal güçlerinin şehit Mutez Veşha'yı da gözaltına almak istediğini fakat Filistinli direnişçinin işgal güçlerine teslim olmayı reddettiğini, bunun üzerine işgal güçlerinin Mutez Veşha'nın bulunduğu eve kurşun yağdırmaya başladığını, buldozerlerin evin bir bölümünü yıktığını ve işgal askerlerinin eve gaz ve yangın bombası attığını, sivil savunma ekiplerinin eve müdahalesine engel olan işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığını ve bazı Filistinlilerin yaralandığını, daha sonra işgal güçlerinin evi havaya uçurduğunu ve Filistinli direnişçinin şehit olduğunu söyledi.

FİEM

HABERE YORUM KAT