1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail'den Filistinlilere Sosyal Medya Gözaltısı!
İşgalci İsrail'den Filistinlilere Sosyal Medya Gözaltısı!

İşgalci İsrail'den Filistinlilere Sosyal Medya Gözaltısı!

İşgalci İsrail yönetimi, Facebook'taki paylaşımları nedeniyle ekim ayından bu yana yaklaşık 150 Filistinliyi gözaltına aldı.

A+A-

İşgalci İsrail yönetiminin, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da ekim ayından bu yana yaklaşık 150 Filistinliyi sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki paylaşımları nedeniyle gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Esir İşleri Yüksek Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail yönetimi tarafından, ekim ayından bu yana, internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta, ifade ve düşünce özgürlüğü çerçevesinde çeşitli paylaşımlarda bulunan yaklaşık 150 Filistinli gözaltına alındı.” denildi.

Bu kişilerden bazıları hakkında “toplumu tahrik ettikleri suçlaması” ile iddianame hazırlanırken, bazılarının durumunun ise “idarî tutukluluğa” çevrildiği ifade edildi.

Gözaltıların Kudüs'te yoğunlaştığına işaret edilen açıklamada, bu kişilerin Facebook'ta, katledilen veya tutuklanan Filistinlilerle dayanışmayı ifade eden yazılar veya resimler paylaştığı aktarıldı.

AA

HABERE YORUM KAT