1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail Polisi Kudüs'te Çocuklara Saldırdı!
İşgalci İsrail Polisi Kudüs'te Çocuklara Saldırdı!

İşgalci İsrail Polisi Kudüs'te Çocuklara Saldırdı!

İşgalci İsrail polisinin dün akşam işgal altındaki Kudüs’e bağlı Şufat Mülteci Kampı ile Beyt Hanina beldesinde cadde ve sokaklarda çocukları gözaltına alıp, fotoğraflarını çektikten sonra darp ettiği belirtildi.

A+A-

Filistin Enformasyon Merkezi Kudüs muhabirinin verdiği bilgiye göre, işgalci İsrail güçleri dün akşam (28 Ocak Perşembe) Şufat Mülteci Kampı ile Beyt Hanina’da yaşları 10-16 arasında değişen bazı çocukları gözaltına alıp yolun kenarına çektikten sonra fotoğraflarını çekip bazılarını darp etti.

Saldırıya uğrayan çocuklardan İbrahim Ebu Hudayr (12), Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine verdiği bilgide, annesine yeşillik getirmek için dışarı çıkarken İsrail polisi tarafından engellendiğini; üzerini aradıklarını; nerede kaldığını, yaşını ve ismini sorduklarını; kendisiyle birlikte amcasının oğlunu da alıp duvarın dibinde bekletip fotoğraflarını çektiklerini söyledi.

Şufat Mülteci Kampı’nda yaşayan Fevzi Yahya Bekir (15) ise başından geçenleri şöyle anlattı:

“İşgal güçleri beni hafif metro yakınlarında durdurdular. Ancak ben işgal polisinin topladığı diğer çocuklar gibi durmak istemediğim gibi fotoğrafımı çekmelerine de izin vermedim. Bunun üzerine önümü kesip tehdit ettiler. Adımı ve adresimi aldıktan sonra eve gidip oturmazsam beni tutuklayacaklarını söylediler.”.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine bilgi veren Seyf Velid Ebu Hadir’in (11) annesiyse, işgalci İsrail askerlerinden birinin çocuğuna saldırdığını, yüzüne ve sırtına vurduğunu ve onu tutuklamakla tehdit ettiğini söyledi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT