1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısını Açtı
İşgalci İsrail, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısını Açtı

İşgalci İsrail, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısını Açtı

İşgalci İsrail, Gazze Şeridi'nde faaliyette olan tek elektrik santraline sınırlı miktarda yakıt girişi için Kerm Ebu Salim sınır kapısını açtı.

A+A-

Gazze'deki Filistin hükûmetine bağlı Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı İdaresi Müdürü Munir el-Galban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail’in, Gazze'deki tek elektrik santralinin çalışması için gerekli, sınırlı miktarda akaryakıt geçişi için “istisnai” olarak Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı’nı açtığını, Filistin tarafına bildirdiğini söyledi.

Öte yandan, Gazze'deki Enerji Kurumu Sözcüsü Ahmed Ebu’l Omareyn, elektrik santralinin çalışmasında gerekli akaryakıtın vergi muafiyet süresinin dolduğunu, yeniden akaryakıt girişiyle santralin tamamen durmasının önüne geçildiğini dile getirdi.

İşgalci İsrail, 8 yıldır abluka altında tuttuğu Gazze'ye açılan Kerm Ebu Salim'i Yahudi bayramlarını gerekçe göstererek sık sık kapatıyor. Bu durum, elektrik santralinin çalışması için gerekli yakıtın temin edilememesi nedeniyle, bölgede sıkıntılar yaşanmasına sebep oluyor.

AA

HABERE YORUM KAT