1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail, Gazze Sınırındaki Bazı Bölgelere Saldırdı!
İşgalci İsrail, Gazze Sınırındaki Bazı Bölgelere Saldırdı!

İşgalci İsrail, Gazze Sınırındaki Bazı Bölgelere Saldırdı!

İsrail işgal ordusunun Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde bulunan bazı hedefleri vurduğu bildirildi.

A+A-

İşgalci İsrail’in Ordu Sözcüsü Avichay Adraee tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Hava Kuvvetleri, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Hamas'a ait bazı hedefleri vurdu.” denildi.

Gazze'deki bazı noktaların da tanklarla bombaladığına işaret edilen açıklamada, öğle saatlerinde Gazze'den işgalci İsrail'in Siderot kentine roket saldırısı düzenlendiği iddia edilerek saldırıya bu şekilde karşılık verildiği ileri sürüldü.

Öte yandan Gazze'deki görgü tanıkları ise Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Beyt Lahya beldesinde bulunan eğitim alanının İsrail savaş uçakları tarafından vurulduğunu, Beyt Hanun beldesinin doğusuna da İsrail işgal ordusunun 3 top mermisi attığını aktardı.

“Filistinli Bir Genç Yaralandı”

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra da AA muhabirine yaptığı açıklamada, işgaşci İsrail’in saldırılarında Filistinli bir gencin yaralandığını söyledi. el-Kudra, yaralı gencin hayatî tehlikesinin bulunmadığını belirtti.

İsrail işgal ordusundan öğle saatlerinde yapılan açıklamada, Gazze'den atılan bir roketin İsrail'in Siderot kentindeki açık bir alana düştüğü, olayda ölen ya da yaralananın ise bulunmadığı duyurulmuştu.

İşgalci İsrail'in gerekçe olarak gösterdiği roket saldırısını ise Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT