1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail Filistinli Üniversite Öğrencilerini Gözaltına Aldı!
İşgalci İsrail Filistinli Üniversite Öğrencilerini Gözaltına Aldı!

İşgalci İsrail Filistinli Üniversite Öğrencilerini Gözaltına Aldı!

Filistin'in en önemli üniversitelerinden Birzeit Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanı Seyfulislam Dağlas ve Hamas'a bağlı öğrenci birliği İslâmî Blok'un bazı yöneticilerinin, işgalci İsrail güçlerince gözaltına alındığı belirtildi.

A+A-

İslâmî Blok kaynaklarından alınan bilgiye göre, işgalci İsrail güçleri Ramallah'taki Birzeit Üniversitesi Öğrenci Meclisi Başkanı Seyfulislam Dağlas ile İslâmî Blok Koordinatörü İbrahim Cak ve diğer yöneticileri evlerine baskınlar düzenleyerek gözaltına aldı.

Gözaltıların Hamas'ın 28'inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yapılacak büyük kutlamaları ve İslâmî Blok'un Batı Şeria ve Kudüs'teki ayaklanmayı destekleyen faaliyetlerini engellemek amacıyla yapıldığı ifade edildi.

İsrail'in Filistinlilere saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle bölgede gerginlik giderek artarken, ekim ayı başından bu yana işgalci İsrail güçleri ve yerleşimcilerce katledilen Filistinlilerin sayısı 120'ye ulaştı. Söz konusu olaylarda 21 İsrailli de hayatını kaybetti.

Öte yandan, işgalci İsrail'in, “Filistinlileri sokak ortasında yargısız infaza tâbi tutması”, insan hakları örgütlerinin eleştirilerine neden oluyor.

AA

HABERE YORUM KAT