İşgalci İsrail Askerlerinin Terbiyesizlikleri!

15.12.2015 09:06
İşgalci İsrail Askerlerinin Terbiyesizlikleri!
Basın mensuplarına daha önce pek çok kez saldırıda bulunan İsrail işgal askerleri, bu defa da “psikolojik baskı” yolunu tercih etti.

İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) 3 askerin “İsrail’in ırkçı toplu cezalandırma politikası” haberi yapan Filistinli bir muhabiri görev başındayken taciz ettiklerini gösteren bir video paylaşıldı.

Batı Şeria’daki Abud köyünde haber sunan muhabirin arkasından çeşitli el hareketleri yapan askerler muhabire “yalancı” diye bağırdı.

Times of Israel gazetesinin haberine göre, askerlerin IDF askeri olmanın dışına çıktığı videoyu teyit eden IDF Sözcüsü “Bu olay ışığında basın kuruluşlarına ilişkin kurallar gözden geçirilecektir. IDF Batı Şeria’daki basın özgürlüğüne izin vermeyi sürdürecek.” dedi.

Eylülde İki AFP Muhabirini Yaralamışlardı!

Öte yandan IDF askerleri eylülde de askerlerle Filistinliler arasında çatışmaları görüntüleyen 2 AFP muhabirine saldırıda bulunmuştu. Çelik yelek giyen ve üzerlerinde açıkça “basın” yazan muhabirlerden biri yere yatırılmış, kaburgaları kırılmış ve gözünden yaralanmıştı. Askerler muhabirlerin kamerasını da kırmış, diğer kamerayla 1 cep telefonuna da el koymuştu.

Ses Bombasıyla Bir Muhabirin Yüzünü Yakmışlardı!

Doğu Kudüs’te de ekimin başında meydana gelen bir olayda, İsrail polisinin attığı ses bombası Lübnan merkezli el-Mayadeen kanalı muhabiri Hana Mahamid’in yüzünü yakmıştı.

Sputnik News

Etiketler: ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim