1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail Askerleri Filistin Kurumlarına Baskın Düzenledi!
İşgalci İsrail Askerleri Filistin Kurumlarına Baskın Düzenledi!

İşgalci İsrail Askerleri Filistin Kurumlarına Baskın Düzenledi!

Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi ile Zekat Komitesi'nin Batı Şeria'daki merkezlerine baskın düzenleyen işgalci İsrail askerleri, buradaki doküman, bilgisayar ve elektronik eşyalara el koydu.

A+A-

İsrail askerlerinin Batı Şeria'da faaliyet gösteren Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi ile Zekat Komitesi'ne baskın düzenlendiği, Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi'nin kapatılmasına ilişkin tebligatın yetkililere teslim edildiği bildirildi.

AA muhabirine konuşan Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi Müdürü Fuad el-Hafeş, “Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan merkezimize baskın düzenleyen İsrail askerleri, merkezin kapatılmasına yönelik tebligatı bırakarak buradan ayrıldı.” dedi.

Hafeş, baskın ve aramalar sırasında oluşan maddî hasarın yanı sıra, İsrail askerlerinin 3 şahsî bilgisayar ve bazı elektronik aletlere de el koyduğunu aktardı.

Öte yandan, görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, işgalci İsrail askerleri Beytullahim'deki “Zekat Komitesi”ne de baskın düzenledi. Merkezin kapılarını kıran askerlerin, bilgisayar ve bazı özel dosyalara el koyduğu kaydedildi.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT