1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail Askerleri 2 Filistinli Genci Daha Katletti!
İşgalci İsrail Askerleri 2 Filistinli Genci Daha Katletti!

İşgalci İsrail Askerleri 2 Filistinli Genci Daha Katletti!

Filistinlilere yönelik saldırılarını sürdüren işgalci İsrail askerleri Eriha’nın kuzeyinde yer alan el-Ağvar bölgesindeki Bakaot askerî geçiş noktasında iki Filistinli genci katletti!

A+A-

Siyonist İsrail kaynakları, askerî geçiş noktasında bıçaklı eylem yapmayı planladığını iddia ettiği iki Filistinlinin İsrail askerlerinin ateşi sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine bilgi veren görgü tanıkları ise, işgalci İsrail askerlerinin ateş açması sonucu iki gencin yere yığıldığını, ağır yaralı olarak uzun süre yerde kaldıktan sonra hayatını kaybettiğini belirterek, bölgeye çok sayıda askerle ambulansın da geldiğini ifade etti.

Kaynaklar devamla, infazların Filistinli işçileri taşıyan bir otobüsün askerî geçiş noktasına geldikten sonra meydana geldiğine dikkat çekerek, iki gencin işçiler arasında olup olmadıklarının bilinmediğini kaydetti.

Ekim ayı başında başlayan intifadada işgalci İsrail güçleri bıçaklı eylem yaptıkları iddiasıyla onlarca Filistinli genç ve çocuğu katletti!

Bugün hayatını kaybeden iki gençle birlikte intifada başladığından beri katledilen Filistinli sayısı 152’ye ulaştı.

Evvelki akşam da Sair beldesinde 4 genç katledilmişti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT