İşgalci İsrail 4 Filistinlinin Evini Yıktı!

14.11.2015 11:54
İşgalci İsrail 4 Filistinlinin Evini Yıktı!
İsrail işgal askerleri, Nablus ve Ramallah kentlerinde Yahudi yerleşimcileri ve askerleri öldürdükleri iddiasıyla 4 Filistinlinin evini yıktı.

Nablus'taki câmîlerden evlerin yıkılacağı yere gidip İsrail işgal askerlerine engel olunması yönünde yapılan çağrıların ardından kentin farklı yerlerinde ve evlerin çevresinde askerlerle çatışmalar yaşandı. Olaylarda 2'si gerçek, 7'si plastik mermiyle; 1'i ise İsrail askerî aracının çarpması sonucu 10 Filistinli yaralandı.

İşgal askerleri, Kerem el-Mısrî, Semir el-Kusa ve Yahya el-Hac Hamad'ın evlerinde yaşayan insanları dışarı çıkarıp daha sonra patlayıcı yerleştirerek evleri yıktı.

Yıkım işlemi gerçekleşmeden çevredeki evlerin de boşaltılıp onlarca ailenin işgalci askerler tarafından alıkonulduğu gözlendi.

Yıkım Kararını Savunma Bakanı Yalon Onayladı

Ramallah'ın doğusundaki Silvad beldesinde de Filistin yönetiminin hapishanelerinde tutuklu olan Muaz Hamid'in evi yıkıldı.

İsrail işgal güçleri, 29 Haziran'da askerlere ateş açarak bazılarını öldürme eylemini gerçekleştiren Hamas'a bağlı askerî hücreye mensup olmakla suçladıkları Hamid'in evini de sakinlerini boşalttıktan sonra patlayıcı yerleştirerek yıktı.

Bölgede askerler ile Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

İsrail işgal ordusu da yaptığı yazılı açıklamada, 3'ü Nablus'ta, biri Silvad'da 4 evin yıkıldığını, yıkım kararının ise Savunma Bakanı Moşe Yalon tarafından onaylandığını bildirdi.

İsrail “güvenlik” kabinesi, geçen ay, Filistinlilere yönelik “evlerin yıkılmasında acele edilmesi”, “idarî tutukluluğun çerçevesinin genişletilmesi” ve “güvenliğin artırılması” gibi kararlar almıştı.

israil_4_filistinlinin_evini_yikti-(1).jpg

israil_4_filistinlinin_evini_yikti-(2).jpg

israil_4_filistinlinin_evini_yikti-(3).jpg

israil_4_filistinlinin_evini_yikti-(4).jpg

israil_4_filistinlinin_evini_yikti-(5).jpg

israil_4_filistinlinin_evini_yikti-(6).jpg

AA

Etiketler: ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim