İşgal Rejimine Ait Nefha Cezaevi'nde Gerginlik Yaşanıyor

03.05.2016 20:32
İşgal Rejimine Ait Nefha Cezaevi'nde Gerginlik Yaşanıyor
İşgal rejimine ait Nefha Sahra Cezaevi'nde cezaevi idaresinin esirlere yönelik baskıcı uygulamaları nedeniyle gerginlik yaşanıyor.

Filistinli hukuk kaynakları, işgal rejimine ait Nefha Sahra Cezaevi'nde cezaevi idaresinin politikaları ve esirlere yönelik baskıcı uygulamaları nedeniyle bugün (3 Mayıs Salı) sabah saatlerinden itibaren gerginlik yaşandığını bildirdi.

Esir Medyası Ofisi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, cezaevi müdürünün keyfi uygulamalarını ve esirlere yönelik provokatif tavırlarını protesto eden esirlerin tüm bölümleri kapattığını açıkladı.

Bildiride, cezaevi idaresinin Nefha Sahra Cezaevi'nde yatan İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi esirlerin temsilcisi Cemal El-Hur'a Bi'r Es-Seba kentindeki Eshel Cezaevi'ne nakledileceğini ilettiği ve bu haberin cezaevindeki gerginliği daha da artırdığı belirtildi.

Filistinli esirlerin insanlık dışı muamelelerle karşı karşıya kalmaları, cezaevi idarelerinin keyfi tutumları ve esirlerin cezaevi idarelerini protestoları nedeniyle işgal rejimine ait cezaevlerinde zaman zaman gerginlik tırmanıyor.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim