1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Rejimi Zindanlarında Filistinli 61 Kadın Esir Tutuluyor
İşgal Rejimi Zindanlarında Filistinli 61 Kadın Esir Tutuluyor

İşgal Rejimi Zindanlarında Filistinli 61 Kadın Esir Tutuluyor

İşgal zindanlarındaki Filistinli kadın esirler çok zor şartlarda hayat mücadelesi veriyor.

A+A-

Esirler Heyeti avukatlarından Hanan El-Hatib, işgal rejimine ait çeşitli cezaevlerinde Filistinli 61 kadın esir bulunduğunu açıkladı.

Avukat El-Hatib, Esirler Heyeti tarafından bugün (13 Temmuz Çarşamba) konuyla ilgili yayınlanan bildiride, kadın esirlerden 20'sinin Damon Cezaevi'nde ve 41'inin de HaSharon Cezaevi'nde tutulduğunu bildirdi.

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli kadın esirlerden 12'sinin yaşlarının 12 ila 16 arasında değiştiğini belirten El-Hatib, 8 Kasım 2015'te gözaltına alınan ve Damon Cezaevi'nde tutulan Beytlahim'e bağlı Husan köyü sakinlerinden Hulve Selim Hamamira'nın gözaltına alınırken kurşunla yaralandığı için sağlık durumunun kötüye gittiğini söyledi.

Avukat El-Hatib'e konuşan esir Hamamira, vücudunun sol tarafına yakın mesafeden atılan bir kurşunun isabet ettiğini ve acının şiddetinden bayıldığını, gözlerini Hadassah Hastanesi yoğun bakım servisinde açtığını anlattı.

Hastanede bir dizi ameliyat geçirdiğini ve karaciğerinin, pankreasının, dalağının ve bağırsaklarının bir bölümünün alındığını belirten esir Hamamira, bütün bu süre boyunca hastanede ellerinin ve ayaklarının bağlı olduğunu, hastane güvenliğinin kendisine kötü davrandığını ve verilen yemeklerin de kötü olduğunu söyledi.

Esir Hamamira, bir yıl sekiz aylık kızını görmek istediğini fakat ailesinin ziyaretine izin verilmediğini ifade etti.

FİEM

HABERE YORUM KAT