1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "İşgal Rejimi Yaptıklarının Bedelini Ödeyecek"
İşgal Rejimi Yaptıklarının Bedelini Ödeyecek

"İşgal Rejimi Yaptıklarının Bedelini Ödeyecek"

Hamas, kanser hastası ebu Hamdiyye'nin İsrail zindanlarında şehit olmasının ardından bir açıklama yaptı.

A+A-

Kanser hastası Filistinli esir Meysere Ebu Hamdiyye’nin işgal rejiminin inadı ve kasıtlı tıbbi ihmali nedeniyle bulunduğu zindanda şehit olması üzerine taziye mesajı yayınlayan Kassam Tugayları, şehit Ebu Hamdiyye’nin işgale karşı direniş ve cihad adresi olarak Kassam Tugaylarını tercih ettiğini belirterek, Kassam Tugaylarının şehit Ebu Hamdiyye’nin pak kanına vefalı davranacağını ifade etti.

Hamas hareketi de esir Ebu Hamdiyye’nin şehadeti nedeniyle bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezine de ulaşan açıklamada Hamas, Filistin halkını esirlere destek için ayağa kalkmaya davet ederek, işgalcinin işlediği cinayetler nedeniyle pişman olacağını ve bunun faturasını ağır şekilde ödeyeceğini kaydetti.

Hamas Ebu Hamdiyye’nin şehadeti nedeniyle bugün yaptığı basın açıklamasında ayrıca şunları belirtti: “Siyonist işgal rejiminin karanlık zindanlarında Filistinli esirlerin başına gelen olayları ve esir Meysere Ebu Hamdiyye’nin şehit olmasını endişeyle izliyoruz. Ebu Hamdiyye’nin başına gelenler, işgal rejiminin esirlere yönelik sürdürdüğü insanlık dışı muameleyi yansıtıyor. İşgalcinin bu uygulamaları esirlerin hayatını gerçek manada tehdit ediyor.”

Ebu Hamdiyye’nin şehit olmasıyla işgal rejiminin zindanlarında şimdiye kadar şehit olanların sayısı 207’e ulaştı.

Cezaevlerini Ateşe Veririz

Öte yandan, Siyonist terör rejimi İsrail’in En-Nefha sahra cezaevindeki Filistinli esirler işgal güçlerinin Rimon ve Eichel cezaevlerinde sürdürdüğü baskın ve aramaları durdurmaması halinde cezaevini ateşe verme tehdidinde bulundular.

En-Nefha cezaevinde kalan esirler, acilen hazırlayıp dışarıya sızdırdıkları mektupta, işgal güçlerinin esirlerin koğuşlarına yaptıkları baskın ve aramaları durdurmamaları halinde Rimon ve Eichel cezaevlerini ateşe verecekleri tehdidinde bulunarak “Rimon ve Eichel Cezaevlerindeki gayri insani ve ahlakı durum ya son bulacak ya da dışarıya kefenlerimizle çıkacağız” ifadelerini kullandılar.

Siyonist işgal rejimin zindanlarında uzun yıllar kalan ve yakalandığı kansere rağmen gereken tedaviyi göremeyen Filistinli esir Meysere Ebu Hamdiyye’nin şehit olması üzerine bütün cezaevlerinde gergin bir havanın hakim olduğu belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT