1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Rejimi Bir Haftada 300 Filistinli Tutukladı
İşgal Rejimi Bir Haftada 300 Filistinli Tutukladı

İşgal Rejimi Bir Haftada 300 Filistinli Tutukladı

İşgal güçlerinin şimdiye kadar 300 kişiyi gözaltına aldı, bunlardan 12’sinin milletvekili ve 52 kişinin de Özgürlerin Vefası’yla özgürlüğe kavuşan esirler olduğunu belirtildi.

A+A-

Filistin Esir Kulübü, geçen Perşembe günü üç işgal askerinin Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde kaybolmasının ardından bölgede geniş çaplı arama ve ardından tutuklamalara başlayan işgal güçlerinin şimdiye kadar 300 kişiyi gözaltına aldıklarını, bunlardan 12’sinin milletvekili ve 52 kişinin de Özgürlerin Vefası’yla özgürlüğe kavuşan esirler olduğunu belirtti.

İşgal ordusunun son baskı ve tutuklamalarıyla ilgili olarak Esirler Kulübü dün (18 Haziran Çarşamba) basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada kulüp, işgal ordusunun baskı ve tutuklamalarda özellikle El-Halil şehrine odaklandığına dikkat çekerek, şimdiye kadar El-Halil’de 104, Nablus’ta 52, Ramallah’ta 41, Cenin’de 37, Tulkerem’de 16, Kalkiliya’da 13, Beytlaham, Kudüs ve çevresinde 12, Tubas’ta 6, Selfit’te 5 ve Eriha’da 1 kişinin tutuklandığını ifade etti.

Tutuklananların sayısı her saat arttığından bu rakamın çok dakik olmadığını belirten kaynaklar, bu sabah bile 30 kişinin tutuklandığını dolayısıyla tutuklananların 300’den fazla olduğunu belirtiyorlar.

FİEM

HABERE YORUM KAT