İşgal Rejimi 6 Kudüslüyü Sınır Dışı Etti

03.06.2016 20:40
İşgal Rejimi 6 Kudüslüyü Sınır Dışı Etti
Filistin'den sürgün edilen gençlerden Faysal Ebu Hudayr.

Siyonist işgal yönetimi İçişleri Bakanlığı ile Cezaevleri İdaresi, İç Güvenlik Bakanının Filistinli genç Faysal Ebu Hudayr (33) ile 5 kişiyi daha Kudüs’ün Şufat Mülteci Kampından Amerika’ya sürgün etme kararını bugün hayata geçirerek gençleri sınır dışı etti.

Telefonla bilgi veren Ebu Hudayr, işgal güçlerinin kendisini En-Nakab çölündeki cezaevinden alıp havaalanına getirdiklerini, akşam saat beş uçağıyla gideceğini söylemelerine rağmen, ancak ertesi sabah saat altıda gidebileceğini söyledi.

Kendisiyle birlikte beş kişinin daha olduğunu belirten Ebu Hudayr, her birinin ailesiyle bir kez konuşmasına izin verildiğini kaydetti.

Amerika vatandaşı olan Kerim Ebu Hudayr 1983 Amerika doğumlu. Amcasının kızıyla evlenmek için ilk defa Şufat’a gelmişti.

28 Ağustos 2015 tarihinde kampa gelen Ebu Hudayr 1 Eylül 2015 tarihinde nişan töreni yaptı. Ancak 5 Eylül 2015 tarihinde gözaltına alınırken direnme, sınır muhafızlarından birine saldırma ve izinsiz gösterilere katılma gerekçesiyle tutuklandı ve dokuz ay zindanda kaldı.

Siyonist işgal rejiminin şehit Fadi Alun’un cenazesine katıldığı için sınır dışı etme kararına tepki gösteren Ebu Hudayr, dışarıda evlenmek zorunda kalacağını, ancak Allah’ın izniyle geri kalan ömrünü geçirmek için Kudüs’e gelip yerleşeceğini ifade etti.

İşgal rejimi Ebu Hudayr’ın ailesi ile havaalanında sadece beş dakika görüşmesine izin verdi.

FİEM

Etiketler: ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim