1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "İşgal Gücüne Karşı Direniş ve İntifada Güçlendirilmeli"
"İşgal Gücüne Karşı Direniş ve İntifada Güçlendirilmeli"

"İşgal Gücüne Karşı Direniş ve İntifada Güçlendirilmeli"

Hamas Siyasi Büro Başkanı Meşal, işgal gücüne karşı direniş ve İntifada'nın güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

A+A-

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Hamas'ın 28. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayınlanan video kaydında, "Art arda göreve gelen en kötü düşman hükümetlerinin gölgesinde, istikrarsız bir bölgede, Filistin ve diğer halkların acılarının göz ardı edildiği, çıkar ve güç dilinin hakim olduğu çelişkili, karmaşık uluslararası politikanın izlendiği bir zamanda işgalle çetin bir çatışma içerisindeyiz" ifadesini kullandı. 

Yaşanan gelişmelerin büyük bir sorumluluk gerektirdiğini vurgulayan Meşal, "İşgal gücüne karşı direniş ve İntifada güçlendirilmeli. Düşman, Filistin halkına karşı işlediği suçlardan geri adım atmaya ve topraklarımızdan çıkmaya zorlanmalı" çağrısında bulundu. 

İsrail ile mücadelenin, tüm Filistinli tarafların katılımını gerekli kıldığına dikkati çeken Meşal, Filistin halkı arasındaki birlik ve beraberliğin pratiğe geçirilmesini ve bölünmenin son bulmasını istedi. 

Bu arada Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı kutlama mesajında, "Direniş, İsrail işgalinden kurtuluş ve Filistin'in özgürlüğü için tek yoldur" ifadesine yer verdi.  

Mesajda, Kassam Tugaylarının "başkenti Kudüs olan Filistin devletinin özgürleştirilmesi, Filistinli mültecilerin dönüş hakkı, İsrail hapishanelerindeki esirlerin salıverilmesi" gibi değerler üzerinde pazarlığı asla kabul etmediği vurgulandı.

HABERE YORUM KAT