1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Güçleri Sağlık Ekiplerini Hedef Aldı
İşgal Güçleri Sağlık Ekiplerini Hedef Aldı

İşgal Güçleri Sağlık Ekiplerini Hedef Aldı

İşgal askerlerinin Filistinli sağlık ekiplerini hedef alması, Ramallah kentinde protesto edildi.

A+A-

Filistin Doktorlar Sendikası'nın Birleşmiş Milletler (BM) binası önünde düzenlediği eylemde, Filistin sağlık ekiplerine uluslararası koruma talep eden dövizler taşındı.

Sendika Başkanı Nizam Necib, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in yapmaya çalıştığı şeyin, Filistin'in hastane ve sağlık ekiplerinin hedef alınmasını meşru göstermek olduğunu ifade etti.

Filistinli bir doktorun geçen hafta yaşanan çatışmalarda atılan plastik mermi nedeniyle gözünü kaybettiğini, İsrail askerlerinden bir keskin nişancının sağlık ekiplerine ateş açtığını belirten Necib, "BM'ye sesimizi duyurmak için burada toplandık. Sağlık ekiplerinin hedef alınmamasını ve hizmetlerini yapabilmeleri için kolaylık sağlanmasını talep ediyoruz" dedi.

Filistin Kızılayı tarafından önceki gün yapılan yazılı açıklamada, sağlık ekiplerinin, 3 Ekim'den bu yana İsrail askerleri tarafından 53 saldırıya maruz kaldığı, bu saldırılarda 37 ambulans görevlisi yaralanırken 20 aracın zarar gördüğü belirtilmişti. Açıklamada ayrıca, ambulansların yaralıların bulunduğu bölgelere ulaşmak isterken 24 defa engellendiği kaydedilmişti.

(AA)

HABERE YORUM KAT