1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Güçleri Kudüs'te İki Kadın Aktivisti Gözaltına Aldı
İşgal Güçleri Kudüs'te İki Kadın Aktivisti Gözaltına Aldı

İşgal Güçleri Kudüs'te İki Kadın Aktivisti Gözaltına Aldı

İşgal güçleri Filistinli kadın aktivistleri Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırmak için gözaltına alıyor.

A+A-

İşgal güçleri, bu sabah (7 Nisan Perşembe) Mescid-i Aksa'da baskınlara karşı nöbet tutan Kudüslü iki kadın aktivisti evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Kudüslü Esir ve Tutuklu Aileleri Komitesi Başkanı Emced Ebu Asab, işgal istihbaratının Kudüs'ün Eski Belde semtinde Es-Saydavi ailesine ait eve baskın düzenlediğini ve evde uzun süre arama yaptıktan sonra Ayide Es-Saydavi'yi gözaltına aldığını bildirdi.

Ebu Asab, işgal güçlerinden bir başka grubun yine Eski Belde semtinde El-Heşlemun ailesinin evine baskın düzenlediğini ve evin altını üstüne getirdiğini, daha sonra 27 yaşındaki aktivist Delal El-Heşlemun'u gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin aktivistlerin evlerinde arama yaptığını ve cep telefonlarıyla bazı eşyalarına el koyduğunu belirten Ebu Asab, her iki kadın aktivistin de Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırılan ve işgal güçlerinin "kara liste" olarak adlandırdığı listede isimleri bulunan aktivistlerden olduğunu söyledi.

İşgal güçleri geçtiğimiz günlerde de Mescid-i Aksa'da Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına direnen kadın aktivistlerden Henadi Halevani ve Seher En-Netişe'yi gözaltına almıştı.

Halevani'nin gözaltı süresinin uzatıldığı ve En-Netişe'nin 6 ay Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası verilerek serbest bırakıldığı ifade edildi.

FİEM

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT