İşgal Güçleri Kudüs'te Filistinli Altı Kadını Gözaltına Aldı

23.06.2015 00:24
İşgal Güçleri Kudüs'te Filistinli Altı Kadını Gözaltına Aldı
İşgal güçleri bugün (22 Haziran Pazartesi) Kudüs kenti sakinlerinden 6 kadını Mescid-i Aksa'dan çıkarlarken gözaltına aldı ve El-Halil Kapısı yakınlarındaki El-Kışla sorgu merkezine götürdü.

İşgal güçlerinin Filistinli kadınları, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskının cemaat tarafından protesto edilmesinin ardından gözaltına aldığı ifade edildi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa İşleri Enformasyon Merkezi'nin bildirdiğine göre, gözaltına alınan Kudüslü kadınlar Semah Gazzavi, Nucud Ebu Sinine, Fatine Hüseyin, Emani Et-Tavil, Sena Er-Recebi ve henüz kimliği öğrenilemeyen altıncı bir kadın.

Yaklaşık 28 kişiden oluşan Yahudi yerleşimci grupları bugün sabah saatlerinden itibaren işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'nın avlusunda dolaşırken provokatif davranışlarda bulundukları ve daha sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıktıkları bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerin mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskın tepkiyle karşılanırken, Mescid-i Aksa cemaati baskını yüksek sesle tekbir getirerek protesto etti.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim