1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Güçleri Kudüs'te Filistinli Altı Kadını Gözaltına Aldı
İşgal Güçleri Kudüs'te Filistinli Altı Kadını Gözaltına Aldı

İşgal Güçleri Kudüs'te Filistinli Altı Kadını Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bugün (22 Haziran Pazartesi) Kudüs kenti sakinlerinden 6 kadını Mescid-i Aksa'dan çıkarlarken gözaltına aldı ve El-Halil Kapısı yakınlarındaki El-Kışla sorgu merkezine götürdü.

A+A-

İşgal güçlerinin Filistinli kadınları, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskının cemaat tarafından protesto edilmesinin ardından gözaltına aldığı ifade edildi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa İşleri Enformasyon Merkezi'nin bildirdiğine göre, gözaltına alınan Kudüslü kadınlar Semah Gazzavi, Nucud Ebu Sinine, Fatine Hüseyin, Emani Et-Tavil, Sena Er-Recebi ve henüz kimliği öğrenilemeyen altıncı bir kadın.

Yaklaşık 28 kişiden oluşan Yahudi yerleşimci grupları bugün sabah saatlerinden itibaren işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'nın avlusunda dolaşırken provokatif davranışlarda bulundukları ve daha sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıktıkları bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerin mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskın tepkiyle karşılanırken, Mescid-i Aksa cemaati baskını yüksek sesle tekbir getirerek protesto etti.

FİEM

HABERE YORUM KAT