1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Güçleri Filistinlilere Saldırdı: 62 Yaralı
İşgal Güçleri Filistinlilere Saldırdı: 62 Yaralı

İşgal Güçleri Filistinlilere Saldırdı: 62 Yaralı

İşgal askerlerinin, Batı Şeria ve Kudüs'teki ihlalleri protesto eden Filistinlilere saldırması sonucu 62 kişi yaralandı.

A+A-

İsrail askerlerinin, Gazze'nin sınır bölgelerinde, Batı Şeria ve Kudüs'teki ihlalleri protesto eden Filistinlilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle saldırısı sonucu 62 kişinin yaralandığı bildirildi.

Batı Şeria ve Kudüs'teki saldırıları protesto etmek isteyen Gazzeliler, Beyt Hanun beldesi ile El-Beric Mülteci Kampı'nın doğusunda bulunan İsrail sınırındaki tel örgüler yakınında gösterilerine devam etti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, El-Beric Mülteci Kampı'nın doğusundaki gösteriler sırasında 17 kişinin gerçek mermilerle yaralandığını belirtti. 

Beyt Hanun'un kuzey sınırındaki gösteriler sırasında çıkan olaylarda 45 göstericinin gerçek ve plastik mermilerin yanı sıra göz yaşartıcı gazlara hedef olduğunu aktaran Kudra, yaralıların tümünün bölgelere gönderilen ambulanslarla hastanelere taşındığını, gazdan etkilenenlere ise olay yerinde müdahale edildiğini dile getirdi.

AA

HABERE YORUM KAT