1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Devletinin Saldırılarında 68 Filistinli Şehit Oldu
İşgal Devletinin Saldırılarında 68 Filistinli Şehit Oldu

İşgal Devletinin Saldırılarında 68 Filistinli Şehit Oldu

Siyonist İsrail askerlerinin saldırıları sonucu ekim ayının başından bu yana 68 Filistinli şehit olurken, 7 binden fazlası yaralandı.

A+A-

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin El-Halil'de 2 Filistinliyi öldürmesi, 1 Filistinlinin de hastaneye kaldırılmasına engel olunması sonucu hayatını kaybetmesiyle şu ana kadar ölenlerin sayısının 68'e yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, ölenlerin 50'sinin Batı Şeria ve Kudüs, 17'sinin Gazze, 1'inin de Necef'deki El-Hura bölgesinden olduğu belirtilirken, çatışmalarda 7 binden fazla Filistinlinin yaralandığı, bunlardan 921'inin gerçek mermiyle, 885'inin plastik mermiyle, 208'inin darbedilerek, 14'ünün yanma sonucu yaralandığı ve 5 binden fazlasının da gazdan etkilendiği dile getirildi.

Yahudi yerleşimciler, ağustosta Nablus'ta, Devabişe ailesinin evini kundaklaması sonucu anne, baba ve 18 aylık bebekleri hayatını kaybederken olaydan yalnızca 4 yaşındaki diğer çocukları sağ kurtulmuştu. Söz konusu olayla başlayan gerginlik, Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla giderek tırmanmış, Batı Şeria ve Gazze'nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerle çatışmalar ciddi boyutlara ulaşmıştı.

HABERE YORUM KAT