1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Devleti İsrail, 10 Günde 650 Filistinliyi Gözaltına Aldı!
İşgal Devleti İsrail, 10 Günde 650 Filistinliyi Gözaltına Aldı!

İşgal Devleti İsrail, 10 Günde 650 Filistinliyi Gözaltına Aldı!

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne bağlı Esirler Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail işgal güçlerinin ekim ayı başından itibaren çoğu Kudüs'te olmak üzere 650 Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi.

A+A-

Söz konusu Filistinlilerin genelde evlere düzenlenen baskınlarda gözaltına alındığına işaret edilen açıklamada, bu kişilerin çoğunun gençler ve çocuklardan oluştuğu, gözaltına alınanların arasında yaralılar, kadınlar ve hastanede tedavisi devam edenlerin de bulunduğu kaydedildi.

İsrail askerlerinin gözaltına aldıkları Filistinlileri genelde el-Meskubiyye, el-Celme, Askalan ve Petah Tikva'da bulunan soruşturma merkezlerinde, bazılarını ise askerî kışlalarda tuttuğu ifade edilen açıklamada, sağlık durumlarının ciddiyeti nedeniyle tedavisi devam eden yaralı Filistinlilerin sorgularının hastanelerde yapıldığı, gözaltına alınan bazı kişilerin gözaltı operasyonları devam ederken canlı kalkan olarak kullanıldığı belirtildi.

İsrail işgali altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs, bir süredir Yahudi yerleşimcilerin ve polisin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarına tepki gösteren Filistinliler ile İsrail işgal güçleri arasında yaşanan olaylara sahne oluyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT