1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. İş Adamı Raşid Nekkaz Peçe Yasağına Kalkan Oldu!
İş Adamı Raşid Nekkaz Peçe Yasağına Kalkan Oldu!

İş Adamı Raşid Nekkaz Peçe Yasağına Kalkan Oldu!

Dünyanın birçok ülkesinde uygulamaya giren peçe yasağına savaş açan Cezayirli iş adamı Raşid Nekkaz, mücadelesini sürdürüyor.

11 Mart 2018 Pazar 15:16A+A-

Peçe yasağına muhalifliğiyle tanınan Cezayirli iş adamı Raşid Nekkaz, şimdiye kadar 6 ülkede ödediği bin 538 peçe yasağı cezasına ek olarak Danimarka’daki peçe yasağı cezalarını da ödeyeceğini açıkladı.

Yeni Akit gazetesinde yer alan habere göre, peçe yasağının yanı sıra, Fransa’daki tesettür mayo cezalarını da ödeyen Nekkaz, “Danimarka’da bulunma sebebim özgürlüğü savunmak. Özgürlük ilkesi evrensel bir hak. Bu yüzden, Avrupa’da peçe takmak isteyenlerin özgürlüğünü savunuyorum.” dedi.

Peçe yasağı cezası ödemek için 1 milyon avroluk fon kuran Nekkaz, “Fransa, Belçika, İsviçre, Hollanda, Avusturya ve Almanya olmak üzere toplam 6 ülkede şimdiye kadar bin 538 peçe cezası ödedim. Danimarka’daki cezaları da ödeyeceğim. Yakın zamanda Bulgaristan’daki cezaları da. Avrupa hükümetlerine özgürlükleri kısıtlama konusunda ‘her istediğinizi yapamazsınız’ mesajını verebilmem çok önemli. Bir ülke peçe takmak isteyenlere yönelik bir ceza yasası çıkarırsa, o ülkede cezaları ödeyen kişi ben olacağım.” ifadelerini kullandı.

Avrupa’daki hükümetlerin Müslümanlar için çözüm üretmediğini dile getiren Nekkaz, “Bu yüzden Müslüman toplum, kendi çıkarlarını koruyabilmek için çok daha güçlü olmak zorunda. Eğer şu anki gibi devam ederse, Avrupa’daki Müslümanların geleceği pek parlak değil.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum