İrtica(!) Bildirilerinden Bugüne MGK

31.12.2014 15:24
İrtica(!) Bildirilerinden Bugüne MGK
Yılın son Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Toplantıdan sonra yayınlanan bildiride 4'üncü Ve 5'inci maddeleri dikkat çekti.

Yıllarca İrticayla mücadele adı altında dindar halka yönelik baskıcı kararlara imza atan MGK'nın son toplantısında yayınlanan 4. Madde de, 

“Son zamanlarda, özellikle Avrupa'da, göçmenlere ve Müslümanlara karşı ırkçı ve İslam düşmanı hareketler; cami kundaklama, saldırı, taciz gibi eylemler ve nefret suçlarındaki artış, kaygı verici bir gelişme olarak ele alınmıştır.” denilerek Müslümanlara ve İslam'a yönelik hareket ve saldırıların kaygı verici olduğu belirtildi.

Böyle bir maddenin MGK bildirisine yansıması dikkat çekici bulunurken ayrıca MGK tarihinde de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Öte yandan son madde de ise israili direk kınayan bir maddeye de yer verilerek şöyle denildi:

“5-israil'in İslam dininin kutsal mekanlarına yönelik menfur saldırıları ve insan hakları ihlalleri şiddetle kınanmış; Filistin devletinin tanınması yolunda uluslararası alanda kaydedilen gelişmeler memnuniyetle karşılanmıştır."

DoğruHaber

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim