Irkçı Shaked Siyonist İsrail'in Yeni Adalet Bakanı Oldu

08.05.2015 15:51
Irkçı Shaked Siyonist İsrail'in Yeni Adalet Bakanı Oldu
Erken genel seçimlerin ardından işgal bölgesinde Netanyahu'nun önderliğinde koalisyon hükumeti kuruldu. Aşırı sağcı yönetimin Adalet Bakanlığına getirdiği isim daha önce ırkçı açıklamalarıyla dikkat çeken Ayelet Shaked oldu.

Siyonist İsrail'de erken genel seçimlerin üzerinden iki ay geçti. Binyamin Netanyahu, hükümeti kurmak için kendisine verilen sürenin dolmasına birkaç saat kala koalisyon için sağcı Bayit Yehudi (Yahudi Vatanı) partisiyle anlaştı. Koalisyon hükumetinin bakanları ise dikkat çekti. Netanyahu, daha önce Filistin karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Ayelet Shaked'i Adalet Bakanlığı görevine getirdi.


'Anneleri de öldürelim'


Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik kanlı saldırıları sürerken yaptığı faşist açıklamalarla gündeme gelen
Netanyahu'nun eski yardımcılarından Shaked, Filistin halkına yönelik topyekun savaş ilan edilmesini istemiş ve şehid olan Filistinli gençlerin annelerinin de ölmesi gerektiğini söylemişti. Gazze'ye düzenlediği saldırılara tam destek veren 39 yaşındaki Shaked, "Hepsi düşmanımız. Kanları başlarında olmalı. Buna öldürülenlerin anneleri de dahil. Onlar da oğullarının peşinden gitmeli. Evleri de yıkılmalı ki orada 'yılan' yetiştiremesinler" sözleriyle tepki çekmişti.

Yeni Şafak

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim