1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Irkçı Ekonomi Bakanından Arsızlık
Irkçı Ekonomi Bakanından Arsızlık

Irkçı Ekonomi Bakanından Arsızlık

İşgal Devleti İsrail Ekonomi Bakanı Bennett: "Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen 3. Özgürlük Filosu ile birlikte Filistinlilerin devlet olma şansı da derinlere gömüldü." dedi.

A+A-

İşgal Devleti İsrail Ekonomi Bakanı Naftali Bennet, 3. Özgürlük Filosu'na Katil İsrail donanmasının müdahalesi hakkında yaptığı yorumda bu olay sonrasında "Filistin'in devlet olma şansını yitirdiği"ni ileri sürdü. Bennet: "Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen 3. Özgürlük Filosu ile birlikte Filistinlilerin devlet olma şansı da derinlere gömüldü." dedi.

İsrail’in Terörizm Üzerine Kurulan Politikasına Rağmen…

İsrail donanmasının filoya uluslararası sularda hukuka da mugayir bir şekilde müdahale etmesini savunan Bennett, İsrail’in politikasının terörizm üzerine kurulu olduğunu unutarak(!) arsız bir şekilde Filistinlilerin "Terörün müttefiki" olduğunu iddia etti.

Bennett: "İsrail kendisini korumaya devam edecek ve bunda başarılı olacak. Filodan filoya Filistinliler bize barışın değil terörün ortağı olduklarını hatırlatıyorlar. Denizden, havadan veya karadan fark etmez." ifadelerini kullandı.

Irkçılığı Din Edinenler

Aşırı sağcı Yahudi Evi (Bayit Yehudi) Partisi Genel Başkanı da olan Bennett: “Ben hayatımda şimdiye kadar birçok Arap öldürdüm. Bunda hiçbir problem yok.” sözleriyle gündeme gelmişti.

Yahudi Evi Partisi, özerk ya da bağımsız bir Filistin Devleti'ne kesinlikle karşı çıkıyor.

İsrail ordusu, Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen 3. Özgürlük Filosu'ndan bir tekneye bugün uluslararası sularda müdahale etmişti.

İşgalci Tel Aviv yönetiminin el koyduğu tekne, dün İsrail'in Aşdot limanındaki donanma üssüne çekilmişti.

HABERE YORUM KAT